OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

0,00 €

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že aj tvar obočia podlieha módnym trendom?

Veru je to tak. Staroveké vládkyne boli jedny z najkrajších žien na zemi, ktoré si potrpeli na dokonalosť. Herečky v 20.storočí udávali trend v móde, účese, samozrejme aj v tvare obočia. Správny tvar obočia nám robí výraz tváre, preto je naozaj dôležité, akého tvaru ho máme. Pozrime sa, aké rôzne štýlové tvary obočia sa nosili a čo je trendy dnes.

Staroveký Egypt – ženy používali makeup, ktorým vyjadrovali svoju silu, preto čím hrubšie a tmavšie obočie, tým mocnejšie sa ženy javili. Na stmavenie, vytvarovanie a predĺženie obočia používali uhlíky. Predstaviteľka tohto obdobia bola Kleopatra.

Staroveké Grécko – v tomto období sa líčili len ženy - kurtizány, vydaté ženy a ich dcéry nenosili makeup vôbec. "In" bolo jedno obočie (monoobočie), čiže v strede zrastené.

Staroveký Rím – tiež bolo oslavované tzv. monoobočie, naznačovalo, aká je žena inteligentná. Nie každej rímskej žene bolo nadelené také obočie, preto používali chlpy z kozy, ktoré si nalepovali živicou zo stromu pomedzi svoje chĺpky v obočí.

Stredovek – tentokrát inteligenciu ukazovalo vysoké čelo, preto si ženy obočie trhali, dokonca aj mihalnice. Kráľovná Alžbeta bola v tomto období známa rusovláska, aj obočie mala nevýrazné oranžové, čomu sa prispôsobovali všetky ženy tak, že si svojich pár chĺpkov farbili.

20.-30. roky 20.storočia – tenučké obočie, ktoré preslávila Greta Garbo. Zvýrazňovali si ho vazelínou, aby sa krásne lesklo. 

40.-50. roky 20. storočia – trend hovoril o hustom prirodzenom obočí. Grace Kelly, Elizabeth Taylor, Marilyn Monroe, Audrey Hepburn. Dokonale zvýraznené krivky obočia, aby dotvorili krásny výraz tváre. 

60.-80. roky 20. storočia – ženy o seba dbali čím ďalej tým viac. Prirodzené oblúky boli na mieste, aj keď niekedy tie oblúky boli naozaj oblé. Sophia Loren v 60-tych rokoch udala trend v kompletnom oholení obočia a následnom nakreslení tenkým ťahmi tak, aby pripomínalo jej vlastné obočie.

 

90. roky 20. storočia – známe herečky, ktorých obočie bolo vzorom pre všetky ostatné ženy, boli Pamela Anderson, Drew Barrymore. Toto obdobie sa dlho neudržalo a my sme sa vrátili k prirodzenému obočiu. 

Polia s hviezdičkou * sú povinné.

Pridať komentár

Prehľad komentárov

    Napiště prvý komentár!

"ART IN EVERYDAY LIFE"