OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

0,00 €

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že aj tvar obočia podlieha módnym trendom?

Veru je to tak. Staroveké vládkyne boli jedny z najkrajších žien na zemi, ktoré si potrpeli na dokonalosť. Herečky v 20.storočí udávali trend v móde, účese, samozrejme aj v tvare obočia. Správny tvar obočia nám robí výraz tváre, preto je naozaj dôležité, akého tvaru ho máme. Pozrime sa, aké rôzne štýlové tvary obočia sa nosili a čo je trendy dnes.

Staroveký Egypt – ženy používali makeup, ktorým vyjadrovali svoju silu, preto čím hrubšie a tmavšie obočie, tým mocnejšie sa ženy javili. Na stmavenie, vytvarovanie a predĺženie obočia používali uhlíky. Predstaviteľka tohto obdobia bola Kleopatra.

Staroveké Grécko – v tomto období sa líčili len ženy - kurtizány, vydaté ženy a ich dcéry nenosili makeup vôbec. "In" bolo jedno obočie (monoobočie), čiže v strede zrastené.

Staroveký Rím – tiež bolo oslavované tzv. monoobočie, naznačovalo, aká je žena inteligentná. Nie každej rímskej žene bolo nadelené také obočie, preto používali chlpy z kozy, ktoré si nalepovali živicou zo stromu pomedzi svoje chĺpky v obočí.

Stredovek – tentokrát inteligenciu ukazovalo vysoké čelo, preto si ženy obočie trhali, dokonca aj mihalnice. Kráľovná Alžbeta bola v tomto období známa rusovláska, aj obočie mala nevýrazné oranžové, čomu sa prispôsobovali všetky ženy tak, že si svojich pár chĺpkov farbili.

20.-30. roky 20.storočia – tenučké obočie, ktoré preslávila Greta Garbo. Zvýrazňovali si ho vazelínou, aby sa krásne lesklo. 

40.-50. roky 20. storočia – trend hovoril o hustom prirodzenom obočí. Grace Kelly, Elizabeth Taylor, Marilyn Monroe, Audrey Hepburn. Dokonale zvýraznené krivky obočia, aby dotvorili krásny výraz tváre. 

60.-80. roky 20. storočia – ženy o seba dbali čím ďalej tým viac. Prirodzené oblúky boli na mieste, aj keď niekedy tie oblúky boli naozaj oblé. Sophia Loren v 60-tych rokoch udala trend v kompletnom oholení obočia a následnom nakreslení tenkým ťahmi tak, aby pripomínalo jej vlastné obočie.

 

90. roky 20. storočia – známe herečky, ktorých obočie bolo vzorom pre všetky ostatné ženy, boli Pamela Anderson, Drew Barrymore. Toto obdobie sa dlho neudržalo a my sme sa vrátili k prirodzenému obočiu. 

Polia s hviezdičkou * sú povinné.

Pridať komentár

Prehľad komentárov

    Napiště prvý komentár!

Lucia

img1617826345671-02-01.jpeg

LUCIA GIBAĽOVÁ - Majiteľka Salónu Dicanto, Dicanto Academy Trainer, Nechtový dizajn, Permanent Make-up

Vitajte v mojom svete. Vo svete detailov, krásy, ženstva a pokroku.

V prvom rade začnem asi tým, že som tiež žena. Žena, ktorá tak ako každá objavuje svoj svet, seba samú a svoju tvorivosť, ktorá zo mňa robí tú, ktorou som. Mamou malej Sofie, ,, nechtárkou", majiteľkou krásneho a úspešného salónu Dicanto.

Môj príbeh začal tak, ako to u väčšiny mladých dievčat býva - túžbou po kráse. Mala som asi 15, navštevovala som deviaty ročník základnej školy a rozhodovala sa pre svoje budúce povolanie, ktoré v tejto fáze znamenalo výber strednej školy. Rada som sa maľovala, krása bola pre mňa dôležitým aspektom života. Voľba bola teda jednoduchá - pôjdem za kozmetičku. Po skončení strednej školy som sa zamestnala v miestom kozmetickom salóne.

Povedali mi :,, budeš robiť nechty", tak som poslušne prijala túto úlohu a moje dobrodružstvo sa začalo. Od prvých pokusov a nespokojných zákazníčiek, cez zúfalstvo, že to nikdy nebudem vedieť, nadobudnutie zručnosti až k úspechom, ktoré pokrstili túto moju cestu. Neskôr, keď som si bola v tejto praxi celkom istá, prišla túžba rásť. Jednoducho je to tak : "Som človek, čo sa nikdy neuspokojí so stagnáciou. Vždy túžim po raste, posune, nových obzoroch". A tak som si otvorila vlastný salón. Najprv pár zákazníčiek, potom celé zástupy a žiadny voľný čas. Ale čo bolo hlavné - chceli mňa, boli spokojné.

Časom si však každý, aj človek s egom, ktoré je závislé od pocitu dôležitosti a nepostrádateľnosti, skrátka každý normálny človek si uvedomí, že to sám nedá. A tak sa z NECHTÁRKY a odvážnej mladej podnikateľky stala zamestnávateľka. Pokusy o túto novú rolu v mojom živote som mala už predtým, no nebola som v tom čase pripravená. V čase, keď som pod svoje krídla prijala Ingridku, vedela som, že moja úloha už nie je len o majstrovstve, ku ktorému sama smerujem, ale aj o učení a sprevádzaní na tejto ceste ďalších, ktorí príjmu úlohu ,, učňa" v mojom salóne.

Táto úloha si vyžaduje trpezlivosť, toleranciu a schopnosť viesť, ale napriek tomu je krásne vidieť ľudí okolo seba rásť a vidieť v nich aj svoj vlastný príbeh a pokrok.

Dnes je nás v salóne viac. K nechtom pribudlo obočie, mihalnice, permanentný makeup... Presťahovali sme sa do väčších, krajších a luxusnejších priestorov. Naša práca je o neustálom posúvaní svojich hraníc. O detailoch. O ženách.

Ó môj bože, za tie roky som spoznala asi tisíc žien a ich príbehy, pády aj vzlety, úspechy, sťažnosti,... V detailoch som spoznala zmysel koncentrácie a ponorenia sa do vlastnej duše v tichu sústredenej tvorby. Od pôvodnej frustrácie z každého neúspechu som prešla k snahe neustále sa zlepšovať.

Dicanto zmenilo môj život aj pohľad na ženu a jej krásu. Krása nie je definovateľná. Je rozmanitá. Nemá šablónu. Nedá sa kúpiť. Nedá sa dosiahnuť. A napriek tomu, tým, že meníme svoj odraz v zrkadle, snažíme sa zlepšiť samé seba,...nakoniec zmeníme jediné - svoj uhol pohľadu. Začneme sa v ňom prijímať a milovať. A tu začína skutočná krása.

Je to umenie v každodennosti. Umenie vidieť svet novými očami. Očami lásky.

IMG_20200907_114754.jpg IMG_20191007_162125.jpg  FB_IMG_1510832816094.jpg 

Nechty

received_2485987471723312.jpeg

Nechty

"Každá krásna žena vie, že šťastie má vo svojich rukách." 

Odkedy ženská časť populácie prišla na to, že nechty môžu vyzerať aj inak než polámane, ošúchane a obyčajne… nechtové salóny sa zaplnili húfmi po dokonalosti túžiacich rúk a ich majiteliek.     

Začínalo to veru kadejako. Lopatový design a lepené umeláče vytŕčajúce z končekov našich prstov. Vzorový booom, kedy na nechtoch zrazu vyrástli palmy, vykúkali z nich Disney postavičky či našpúlené pery a iné symboly, ktoré mali čo najpresnejšie vystihovať náš aktuálny stav, náladu, životnú filozofiu… Z nás nechtárok ste tak urobili maliarky, umelkyne a niekedy dokonca super ženy, snažiace sa naplniť vaše očakávania…

Dnes dokážeme upraviť vaše nechty do dokonalosti a absolútnej prirodzenosti. A povedzte, koľko krát ste si povedali, že to nepotrebujete a predsa ste po nejakom čase prišli na to, že ošúchaný lak, zádery, polámance a ohryzence predsa len nie sú to pravé orechové??? 

Nech už sa rozhodnete pre klasickú manikúru, gél lak, alebo čokoľvek, čo povýši vzhľad vašich rúk na úroveň, ktorú si zaslúžia, vedzte, že ani tento detail neunikne pozornosti ľudí, o ktorých priazeň sa uchádzate. Ruky sú jedným z prvých miest nášho tela, na základe ktorých si ľudia robia obraz o nás a našom živote.

"ART IN EVERYDAY LIFE"

img1617815696417.jpg

INGRID BIALOVÁ – Nechtový dizajn, Lashstylista, Dicanto Academy Trainer

Ak sa chystáte navštíviť salón DICANTO, potom je viac než pravdepodobné, že ma tam stretnete.

Ako som sa sem dostala a aká je moja úloha v tomto priestore plnom žien, krásy a detailov? Už ako malá som bola fascinovaná upravenými nechtami, či už išlo o nechty prirodzené, skrášlené lakom alebo vtedajšiu podobu umelých gélových nechtov. Lakovala som nechty všetkému živému aj neživému v okolí, vrátane mojich bábik. Aj som doma hovorila, že sa pravdepodobne vydám touto cestou, ale rodinná rada rozhodla, že sa moje štúdium bude uberať iným smerom. Tak som sa namiesto kozmetickej dostala na Pedagogickú školu a pritom sledovala všetky videá týkajúce sa úpravy nechtov a nechtového designu.

To rozhodlo po ukončení štvrtého ročníka strednej školy, keď som uvidela na sociálnych sieťach inzerát, uverejnený mojou terajšou zamestnávateľkou Luckou, v ktorom stálo, že hľadá posilu. S malou dušičkou a veľkým snom som sa jej ozvala a dúfala, že si ma vyberie. A stalo sa.

Súčasťou mojich začiatkov boli samozrejme odborné školenia, ktoré mi Lucka umožnila absolvovať a tak som sa oficiálne stala dievčaťom od nechtov. Po nejakom čase sme obe pocítili potrebu rozšírenia nášho portfólia a tak som absolvovala školenia a kurz aj na LASHSTYLING – 3D a viac DÉ mihalnice, ktoré si ženy neobdarené touto ženskou črtou veľmi obľúbili.

Najviac na svojej práci milujem proces, v ktorom vidím ako sa žena mení, ako krásnie a odchádza spokojná. Pri tom sa cítim najlepšie v úlohe poradkyne, ktorá ju s úprimnosťou najlepšej priateľky prevedie možnosťami najviac ladiacimi jej osobnosti a vzhľadu.

Baví ma takto ženy vylaďovať a pri tom počúvať ich príbehy, ale aj mlčanie. Milujem zahĺbenie sa do práce a múdrosť, ktorú každá žena so sebou do nášho salónu prináša, ale milujem aj ľahkosť, smiech a srandičky, ktorými sa snažím vždy oživiť tento priestor, aby sa tu u nás cítili ľudia príjemne, pohodlne a uvoľnene. Často k nám ženy prichádzajú práve pre tento druh odbrzdenia – odpérovania vlastnej duše, ktorá sa posilnená ich vlastnou krásou po odchode z nášho milovaného DICANTA vznáša 20 centi nad zemou.

IMG_20200206_175913-01.jpeg  IMG_20200705_214826_448.jpg IMG_20200709_202239_712.jpg received_10210934682026775.jpeg