OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

0,00 €

Starostlivosť o obočie po zákroku MICROBLADING

Počas a po zákroku sa môže objaviť dočasný opuch, začervenanie a/alebo svrbenie. Na základe skúsenosti môžeme povedať, že ide o dočasné príznaky.

V závislosti od štruktúry pokožky môže po prvej úprave dôjsť k zmene intenzity farby. V priebehu prvých siedmich dní je obočie až o 40% tmavšie a o 10-15% hustejšie. Farba závisí od prirodzeného pigmentu pokožky.  

Kvôli rozdielom kvality pokožky sa pigment do pokožky vstrebáva rôzne.

Je potrebné poznamenať, že v závislosti od štruktúry pokožky sú možné zmeny intenzity farby. Bude možno potrebné zopakovať jednu, alebo viac korekcií obočia.

Prvá korekcia obočia sa vykonáva najskôr štyri týždne po zákroku. Obočie na mastnom type pokožky si vyžaduje viac korekcií.
Pri permanentnom makeupe vždy dochádza k poraneniam pokožky. Z tohto dôvodu je dôležité starostlivo a jemne sa o pokožku po zákroku starať, vďaka čomu prebehne hojenie bez komplikácií. Nedostatočná starostlivosť vo fáze hojenia môže viesť k zlým výsledkom.

V nasledujúcich siedmich dňoch sa vyžaduje, aby klient venoval pozornosť nasledujúcemu:

  • pol hodinu po skončení zákroku je potrebné obočie dôkladne umyť vlažnou vodou a následne naň naniesť tenkú vrstvu krému. Tento proces je potrebné prvých 7 dní opakovať najmenej 3-5-krát denne, čím zabránime tvorbe chrastičiek.
  • na starostlivosť po zákroku používajte len určený krém. Nepoužívajte, prosím, žiadne iné krémy okrem tých, ktoré sme vám poskytli. Zabránime tak možných infekciám, alebo alergickým reakciám.
  • počas prvých dvoch týždňov po zákroku sa vyhnite verejným kúpaliskám, opaľovaniu, soláriu, saune, kozmetickým ošetreniam a intenzívnemu tréningu, ktorý sprevádza potenie (športové aktivity), kontaktu s prachom.

"ART IN EVERYDAY LIFE"